Međunarodni mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige u našoj školskoj knjižnici - Fotografije u Foto-galeriji

I ove godine naša je škola sudjelovala u Međunarodnom projektu razmjene straničnika – International Bookmark Exchange Project, koji se tradicionalno organizira za vrijeme Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica i  Mjeseca hrvatske knjige od 15. listopada do 15. studenog.

To je prilika da školske knjižnice diljem svijeta razmijene iskustva i znanja i promoviraju rad svoje knjižnice.

Ponovo smo imali priliku prisjetiti se da je knjiga dar koji se može otvarati uvijek iznova i iznova.

Tema ovogodišnjeg Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica je: Zašto volim svoju školsku knjižnicu , a Mjeseca hrvatske knjige Baština, pod motom: Učitaj nasljeđe, čiji je osnovni motiv glagoljica kao posebnost hrvatske baštine, nacionalnog i kulturnog identiteta.

Ideja nam je bila povezati u cjelinu obje teme.

Ove godine razmijenit ćemo straničnike sa školom iz Albufeire u Portugalu. Veselimo se razmijeni znanja i iskustva te druženju s profesorima i učenicima iz Portugala i nadamo se da ćemo bar dio naše bogate povijesti i kulture predstaviti Europi.

U školskoj knjižnici, održana je radionica na kojoj su sudjelovale učenice 1. b i 2 n razreda zajedno sa stručnom suradnicom školskom knjižničarkom Margaretom Glavurtić, profesoricom Hrvatskoga jezika Suzanom Ković te profesoricama Engleskoga jezika Anjom Alujević i Vinom Jerković.

Učenice su izradile tridesetak  straničnika na kojima su predstavili kulturne spomenike svih većih hrvatskih gradova te na svakom straničniku koristeći se glagoljskim pismom ispisale inicijal svakog pojedinog grada.

stručna suradnica školska knjižničarka

Margareta Glavurtić

objavio: Velimir Ćurčija   datum: 22. 11. 2018.

« Siječanj 2019 »

strukovno obrazovanje