Projekt „Ljubav ne boli“

Ljubav ne boli projekt je koji je započeo 01. Prosinca 2018. Godine, a financira ga Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku. Nositelj projekta je Liga za prevenciju ovisnosti, a partneri u ovom projektu su: Graditeljsko – geodetska tehnička škola Split i naša Komercijalno – trgovačka škola Split.

U sklopu školskog preventivnog programa i projekta Ljubav ne boli, od 16.01.2019. do 22.01.2019., u našoj školi učenicima drugih razreda održane su informativno – motivacijske radionice pod nazivom „Nasilje u partnerskim vezama među mladima“. U provedbi radionica sudjelovali su i  vršnjaci edukatori. Na radionicama sudjelovalo je ukupno 98 učenika drugih razreda.

Opći cilj projekta bio je doprinijeti smanjenju pojavnosti nasilničkih ponašanja u partnerskim vezama među mladima.

Nakon održanih radionica učenici su imali priliku upoznati se s aktivnostima Lige za prevenciju ovisnosti te su imali priliku uključiti se u njihov volonterski tim. Učenici su bili jako zadovoljni tematikom i načinom provedbe radionica te se nekolicina učenika priključila Liginom volonterskom timu.

Lucija Bubić, psih.

objavio: Velimir Ćurčija   datum: 27. 3. 2019.