Dan sigurnijeg interneta obilježen je i u našoj školi

Dan sigurnijeg Interneta je plod rada mnogih institucija koje ovakvim djelovanjem žele osvijestiti cjelokupnu populaciju o važnosti sigurnog i odgovornog služenja Internetom. Više o inicijativi možete saznati u kratkom videu dostupnom na https://youtu.be/M03BJFjBM3w (dostupni hrvatski titlovi).

Naša škola pridružila se ovom obiležavanju kroz aktivnosti nastavnika i aktivnosti učenika

Nastavnici su pristupili webinaru koji je organizirao CARNET-ov odjel za Nacionalni CERT  u kojem su predstavljene svakodnevne teme u učionici koje nisu dio nastavnog programa: igre online, dijeljenje podataka, prevare u igrama, druga strana influencera i youtubera.

Snimka webinara “Na digitalnom tragu”

Edukacijski paket za nastavnike

Učenici su upoznati sa stranicom www.csi.hr (centar sigurnijeg interneta), te preuzeli  aplikaciju DSI2020 i pristupili  online kvizu.

Nakon toga slijedila je radionica za učenike.  zadatci i ishodi učenja te učenički radovi dostupni su na poveznici Sigurnost na internetu

Aktivnosti za obilježavanje dana Sigurnijeg interneta provodili su nastavnici: Magda Barišić, Marija Istenić, Vanja Perković i Ivana Prezzi

objavio: vanja perković   datum: 19. 2. 2020.