FESTIVAL ZNANOSTI 2021.

Festival znanosti je manifestacija kojoj je cilj približiti znanost javnosti, tijekom koje sudionici u procesu obrazovanja  popularnim predavanjima, radionicama, tribinama, izložbama i drugim događanjima daju doprinos popularizaciji znanosti i motiviranju mladih ljudi na istraživanje i stjecanje novih znanja.

Kroz Festival znanosti promoviraju se znanstveni principi i znanstveni način mišljenja. Posebna ciljana skupina Festivala znanosti uvijek su djeca, jer kroz promociju znanosti cilj je zaintrigirati ih, potaknuti  na proučavanje okoline i svijeta, kao i nadahnuti neke od njih da se požele baviti znanošću. Festival znanosti odvija se kroz  mnoštvo aktivnosti za sve uzraste, od vrtićke djece i učenika osnovnih i srednjih škola do opće populacije.
Usprkos brojnim izazovima zbog svima poznatih okolnosti uvjetovanih pandemijom COVID-19, Festival se održao od 10. do 15. svibnja, na temu Kultura znanosti.
U Komercijalno - trgovačkoj školi u Splitu održane su aktivnosti online, uživo putem ZOOM platforme

Cjelokupan program Festivala s popisom svih aktivnosti, njihovim opisom, nositeljima te načinom održavanja i pripadajućim linkovima, dostupan je na poveznici na dnu stranice.

Program-FZ-2021-Split.pdf (817.29 KB)

objavio: vanja perković   datum: 23. 5. 2021.