POSJET KUĆI ŠENOA I 42. MEĐUNARODNOM SAJMU INTERLIBER

POSJET KUĆI ŠENOA I 42. MEĐUNARODNOM SAJMU INTERLIBER

Dana 15.11.2019. učenici prvih razreda pod vodstvom profesorica Ivane Čote, Ivane Prezzi, Mirele Maričić, Antonije Tošić, Domine Ban i pedagoginje Kristine Šerić posjetili su grad Zagreb. Izlet je obuhvaćao stručni posjet Kući Šenoa, Arheološkom muzeju (izložba Avari i Slaveni)  i 42. međunarodnom sajmu knjiga Interliber.

Učenici su najprije posjetili muzej Kuća Šenoa gdje su čuli predavanje gđe Jasmine Reis o djelovanju obitelji Šenoa i utjecaju na kulturni razvoj grada Zagreba i Hrvatske općenito te vidjeli kulturnu baštinu koju su stvorili članovi obitelji Šenoa kroz četiri generacije. Posebni naglasak stavljen je na život i stvaralaštvo Augusta Šenoe koji je obilježio protorealističko razdoblje od 1860. do 1881. zbog čega se i naziva Šenoinim dobom. Zatim je slijedio posjet Arheološkom muzeju gdje su učenici imali priliku vidjeti izložbu Avari i Slaveni: predmete, oružje i replike posmrtnih ostataka ratnika koji su obilježili ove prostore. U popodnevnim satima učenici su se upoznali sa sajmom kao jednim vidom organiziranog oblika tržišta u domaćoj i međunarodnoj trgovini te istovremeno prepoznali bon-ton na javnom mjestu.

Fotografije: Pod opširnije

Zagreb_FOTOGRAFIJE.docx (27.23 MB)

objavio: Velimir Ćurčija   datum: 5. 12. 2019.