POSJET tvornici GALEB D. D. OMIŠ

Učenici drugih razreda programa Komercijalist u pratnji profesorica, Andree Braovac, Jasenke Rašetine i Kristine Stipice bili su 31. siječnja 2020. u stručnom posjetu gradu Omišu.

U okviru nastavnih predmeta Strukovne vježbe i Poznavanje robe posjetili su tvornicu trikotaže Galeb d.d. Pod stručnim vodstvom djelatnika tvornice učenici su upoznali tehnološki proces izrade trikotaže i proizvoda od trikotaže te su imali priliku pratiti proizvodnju tekstilnog proizvoda od ulaznih sirovina do kontrole kvalitete gotovog proizvoda. Posebno je vrijedno bilo vidjeti poslovne procese i opremu u skladištima sirovina (prediva), poluproizvoda (trikotaže) i gotovog proizvoda.

Naš posjet Omišu iskoristili smo kako bi se upoznali s bogatom povijesti ovog neosvojivog grada koji je nekoć bio gusarsko gnijezdo na što nas podsjećaju ostaci kulturno-povijesnih znamenitosti.

Pod stručnim vodstvom prof. povijesti i umjetnosti Kristine Stipice prošetali smo Trgom klapa gdje se održava omiški festival klapa koji je pod zaštitom UNESCO-a. Posjetili smo crkvu sv. Mihovila, Kuću sretnog čovjeka iz 16. st., trg uz rijeku Cetinu na kojoj se nalazi stup srama, Mostinu - podvodni zid koji je imao tajni prolaz, te starohrvatsku crkvu sv. Petra iz 9. st. na Priku.

Andrea Braovac, prof.

Jasenka Rašetina, prof.

Kristina Stipica, prof.

objavio: Velimir Ćurčija   datum: 10. 2. 2020.