Korisnik:
Lozinka:
Virtualna knjižnica

News portal za studente i srednjoškolce u Hrvatskojna kojem je predstavljena i naša škola

ŠKOLSKI LIST
Savjeti za roditelje

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom kcnzumacijom, svrha  ove brošure je informirati roditelje o toj pojavi

Međunarodni dan obrazovanja

Opća skupština Ujedinjenih naroda donijela je u prosincu prošle godine, na poticaj Organizacije Ujedinjenih naroda za obrazovanje, znanost i kulturu (UNESCO), odluku da se 24. siječnja proglasi Međunarodnim danom obrazovanja.

Obrazovanje je ljudsko pravo, javno dobro i javna odgovornost.

Obrazovanjem postajemo bolji.

"OBRAZOVANJE JE NAJMOĆNIJE ORUŽJE KOJE MOŽETE UPOTRIJEBITI DA MIJENJATE SVIJET" - Nelson Mandela

Učenici četvrtih razreda su istraživali zašto je važno obrazovanje i kako je pandemija utjecala na obrazovanje.
Svoje spoznaje i razmišljanja podijelili su u obliku digitalnih uradaka.

Obrazovanje je u isto vrijeme i društveni proces i najbolji pokazatelj njegove uspješnosti. Ono nikad ne dospijeva do svoga potpunog kraja, nego predstavlja put za ostvarivanje svih vrijednosti.

Obrazovanje mora postati ključna tekovina dostupna svima, cjelovito i lišeno svake  ideološke kolonizacije. Poučavanje o vrijednostima ne može biti izolirano od društvenog konteksta u kojem djeluje. Obrazovanje se temelji na vrijednostima i nema odgoja i obrazovanja bez vrijednosti.

Obrazovanje mora biti prioritet u cijelome svijetu, a ne privilegija manjine, jer samo kvalitetno obrazovani ljudi mogu ne samo doprinijeti, već biti pokretači društvenih aktivnosti. Onaj tko je uključen u proces obrazovanja bilo da se radi o edukatorima ili onima koji uče, sudjeluje u kreiranju klime u okviru svoga  kruga djelovanja.

Kako bi svima, a poglavito mladima bila osigurana kvalitetna budućnost, kakvu zaslužuju, nitko ne smije biti ravnodušan prema obrazovanju. Obrazovanje predstavlja temelj čovjekovog stjecanja, proširivanja i bogaćenja iskustva, individualnog rasta i razvoja te  stjecanja raznih vještina.

Izradila prof. Marija Istenić

objavio: vanja perković   datum: 31. 1. 2021.